FETÖ'den yargılanan Enver Altaylı mahkeme başkanını tehdit etti!

FETÖ soruşturması kapsamında ‘Siyasi ve askeri casusluk’ suçu nedeniyle hakkında 42,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan eski istihbaratçı Enver Altaylı, Mehmet Barıner ve Seda Chatmazoglou hakim karşısına çıktı. Ayrıca Altaylı mahkeme başkanını tehdit etti.

Gündem 22.12.2020 - 20:57 22.12.2020 - 20:57

Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yargılanmalarına devam eden tutuklu sanıklar eski istihbaratçı Enver Altaylı ve Mehmet Barıner duruşmaya SEGBİS ile katılırken tutuksuz sanık Seda Chatmazoglou ise salonda hazır bulundu. Dijital materyallerin değiştirildiği yönündeki iddialara ilişkin gelen raporu okuyan mahkeme başkanı herhangi bir değiştirilme yapılmadığını kaydetti.

Mahkeme Başkanı Sarıdoğan, sanık avukatlarına kovuşturmanın genişletilmesi yönündeki talepleri yönünden söz verdi. Enver Altaylı'nın avukatı Dilara Yılmaz, talepleri olduğunu dile getirerek Seda Chatmazoglou'na Ali Serhat Ilıcak'ın kendisinden ne istediğini sordu. Chatmazoglou Ilıcak'ın kendisine Enver Altaylı ve damadının gitmesi gerektiğini söylediğini kaydederek, "Benim çok sevdiğim yazar birisi var. Onun ve damadının çıkması lazım dedi. Ben onları tanımıyorum, Mehmet Barıner ile ilgili hiçbir şey söylemedi. Kendisinin yurt dışına çok rahat girip çıktığını bildiğim için, 'saçmalama abi' dedim" dedi.

Altaylı mahkeme başkanına, “13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi üyelerinin başına gelenler sizin de başınıza gelir” diyerek tehdit etti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@