Ezberlenmiş argümanlarla yaşanan katliamları destekleyen 'Jahrein' ifadeye çağrıldı!

Jahrein ismiyle Twitch’te yayınlar yapan Ahmet Sonuç, karakola ifade vermeye çağrıldığını söyleyerek, “Beni asla korkutamazsınız. Siz de asla konuşmaktan korkmayın” dedi.

Gündem 25.05.2021 - 19:24 25.05.2021 - 19:24 Bülent Deniz

“Jahrein” isimli Twitch yayıncısı Ahmet Sonuç ifadeye çağrıldığını duyurdu.

İfadeye çağrılma nedenini henüz bilmediğini söyleyen Sonuç, pazar günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Twitch üzerinden yayın yapmıştı.

Sonuç Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Eveeeeet. Karakoldan aradılar. Yine ifadeye çağırıldım. Bu sefer hangi şube acaba. Bende tüm şubedeki memur abilerimin numarası kayıtlıydı. Bu yeni bi numara. Hadi bakalım öğreniriz gidince. 'Senle kim uğraşır dombik' diyen bi tayfa vardı.

Arkadaşlar pek dillendirmiyorum ama benim meydan laurus gibi dosyam var. İçinde bu olaylarla alakası olmayan eşimin twitlerini bile dosyalamışlar. Kendinizi çok da şey zannetmeyin yani. Sizi okudukça gülüyorum steril kankalarım" ifadesini kullandı.

Sonuç paylaşımlarında şunları kaydetti:

"Üstüne şunu da ekleyeyim. Sosyal medyada şeref, onur, haysiyet, aile, inanç dahil her şeyime küfür eden 16 kişiden şikâyetçi oldum. Gidip her birine tek tek ifade verdim hala bekliyorum. Bunların üstüne 200 şikâyet daha eklenecek. Beni hemen arıyorlar ama.

Çok ilginç yahu Beni asla korkutamazsınız. Burada yazılı not olsun diye atıyorum bu twiti. Siz de asla konuşmaktan korkmayın. Ben bu hayatı yeterince yaşadım. Elinizden geleni ardınıza koymayın. Mentalim hiç bu kadar sağlam olmamıştı. Yine not kalsın: asla kendime zarar vermem, asla intihar etmem." dedi.

EZBERLENMİŞ ARGÜMANLARLA KATLİAMLARA DESTEK VERMİŞTİ...

İsrail'in Filistin'de yüzlerce insanı şehit ettiği saldırıların ardından Türkiye'de gerçekleştirilen protestoları düzenlediği bir canlı yayında eleştiren Jahrein nickli Ahmet Sonuç'un ırkçı açıklamaları tepki çekti. Sonuç gelen tepkilerin ardından açıklamalarının kesilip kırpıldığını öne sürerek kendini savundu.

Genel olarak 'Araplar bizi sattı, askerlerimizi kurşuna dizdi Birinci Dünya Savaşı'nda...', ''Doğu Türkistan olsa anlayacağım da Kudüs bizi ilgilendirmez,', 'Filistin, Çin'i destekliyor.' ve 'Toprakları takır takır satmadan önce düşüneceklerdi' ifadelerini kullandı. Gerçeklerin dışına çıkarak doğru yanlış argümanlarla yaşanan katliamları destekleyen Jahrein nickli Sonuç'un bakış açısı hastalıklı bulundu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@