Erdoğan'dan Engin Özkoç'a sert tepki! 'Bu ahlaksızlara...'

TBMM Genel Kurulu’nda eski başkanlardan Bülent Ecevit ile AK Partili Merve Kavakçı arasında yaşanan gerginliğin bir benzeri yıllar sonra tekrar yaşandı. Recep Tayyip Erdoğan AK Parti İl Başkanları toplantısında yaptığı konuşmada Engin Özkoç'a çok sert tepki gösterdi.

Gündem 21.11.2019 - 15:20 21.11.2019 - 15:20

AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, CHP'li Engin Özkoç'un TBMM Genel Kurulu'nda AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'i hedef aldığı sözlere tepki gösterdi.

Erdoğan, "Ecevit döneminde olduğu gibi dün mecliste grup başkanvekilimize edepsiz şekilde davrandılar. Bir kadın başkanvekilimize ahlaksızca saldıracak kişilere parlamentonun gereken cezayı vermesi gerek. Grup Başkanvekilimiz Özlem Hanım'a 'susturun bu kadını' diyecek kadar ahlaksız, edepsizce davranan CHP yetkililerine prim verecek değiliz." ifadelerini kullandı.

Erdoğan konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"EDEPSİZ AHLAKSIZ"
Geçmişte Ecevit yine bir bayan milletvekilimize 'susturun bu kadını' diye hakaret etmişti. Dün de herhalde ondan ilhamla Özlem Hanıma 'susturun bu hanımı' diyecek kadar edepsiz şekilde davranan bir CHP'nin yetkilileri var.

Kimse kusura bakmasın! Biz bu ahlaksızlara bu edepsizlere prim verecek durumda değiliz. Hele hele bir bayan milletvekilimize bu şekilde saldıracak olan ahlaksız, edepsizlere bu parlamento içinde, parlamentonun gereken cevabı da vermesi lazım. Ceza ise, ceza vermesi "Efendim işte özür diledi" Bıraksınlar bu işi. Başkanları şahsıma, bir diğeri yine şahsıma bu parlamentonun çatısı altında her türlü hakareti edepsizce yaptılar.

Bunların edepsizlikleri karşısında artık susmak diye bir şey yok. Gereği neyse aynen cevabını vereceğiz. Grup başkan vekilimizin hukukunu tüm grup olarak orada en yüksek seviyede koruma altına almamız hepimizin görevidir. Tüm oradaki vekil arkadaşlarımın görevidir. Burası yol geçen hanı değil. Bu parlamentonun içinde grup başkan vekili bir hanım kardeşimizin hukukunu korumak görevimizdir.

NE OLMUŞTU?
Dış politika üzerine muhalefetin eleştirilerine cevap veren AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, eski başbakanlardan Bülent Ecevit'in dönemin ABD Başkanı Bill Clinton karşısındaki duruşunu hatırlatmış, bu hatırlatma üzerine CHP sıralarında sinirler gerilmişti.

KADIN GRUP BAŞKANVEKİLİNE 'ULAN'
AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'in kürsüd konuşmasına müsade etmeyen CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç önce "Ulan, böyle bir Grup Başkan Vekilliği olmaz" diyerek bağırmıştı.

"BU KADINA HADDİNİ BİLDİRİNİZ"
Ardından da "Lütfen, bu kadına haddini bildirin Sayın Başkan" ifadeleriyle Zengin'i hedef almıştı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@