'Erdoğan ve Bahçeli, Soylu'ya destek veriyor'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Sedat Peker'in bir süredir hedef aldığı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya destek verdiği ifade edildi. Erdoğan'ın Soylu'yu görevden almayacağı ve istifasını istemeyeceği ileri sürüldü.

Gündem 21.05.2021 - 16:15 21.05.2021 - 16:15 Bülent Deniz

Organize suç örgütü kurduğu iddiasıyla hakkında arama ve tutuklama kararı bulunan Sedat Peker'in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili iddialarıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Cumhuriyet gazetesinden Selda Güneysu'nun kulislerden aktardığına göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Soylu'ya destek veriyor. Erdoğan'ın Soylu'yu görevden almayacağı ve istifasını istemeyeceğinin altı çizilirken, bu tutumun en önemli nedenlerinden birinin Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) ve İçişleri Bakanlığı'nın hedefini Kandil'e çevirmesi. Soylu'nun görevden alınması durumunda bu operasyonların tehlikeye gireceği düşünülüyor. 

Erdoğan’ın Soylu’yu görevden almak istememesinin bir diğer nedeninin de mafyanın eline koz vermek istememesi olduğuna dikkat çekiliyor. İktidar kanadı, Soylu'ya kumpas kurulduğunu düşünürken, muhalefet ise Meclis’te bir araştırma komisyonu kurulmasını talep ediyor. Ancak iktidar blokunun Meclis'te Soylu ile ilgili kurulacak bir araştırma komisyonuna da izin vermeyeceği belirtiliyor.

'17-25 Aralık benzetmesi'

Kulislerde Peker'in Soylu'ya yönelik iddialarının iktidar kanadınca 17-25 Aralık sürecine benzetildiği belirtiliyor. O dönemde de bakanlarla ilgili çeşitli iddiaların kamuoyuna taşındığı, arkasından FETÖ'cü savcıların soruşturma başlattıkları ve Türkiye’nin bu olayların ardından hızla 15 Temmuz sürecine doğru sürüklendiği kaydediliyor.

Şimdi de 'Terör örgütlerinin o dönem Türkiye üzerinde başaramadıkları emellerini, bir suç örgütü lideri üzerinden yapmaya çalıştığı' iddia edilirken, bu nedenle de iktidarın yakın bir tarihte mafya ve suç örgütü liderleri üzerine de yeni bir operasyon başlatacağı ve bu operasyonun ilk hedefinin de Peker ve arkasındaki yapılanmanın olacağı dillendiriliyor. 

Yorumlar
Arab News'İN makalesi gündem oldu! KKTC'yi 5 ülke tanımak üzere
Bahçeli'den flaş 'Lozan' çıkışı: "Bu konu açılmamak üzere kapanmıştır"
Ayasofya Camii'nin ibadete açılışının birinci yılı geride kaldı!
Başkan Erdoğan'dan 'Ayasofya' mesajı! "Kıyamete kadar eksik olmayacak"
ABD'de PCR testleri yıl sonundan itibaren kullanılmayacak!
Bakanlıktan 'bedelli askerlik'le ilgili iddialara cevap
İsrail'de, aşı karşıtları Başbakan Bennett'in evini bastı!
Adil Öksüz, Erdoğan'a yapılması planlanan suikast girişimini Gülen'e onaylatmış
47 yıl sonra ilk cuma namazı! Kapalı Maraş'ta tarihi anlar...
Gün oldu devran döndü! Mustafa Özer'den Ruşen Çakır'a gönderme...
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
Anket Tümü

Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl

Gelişmelerden Haberdar Olun

@