Erdoğan sahaya iniyor! Efsanelerle...

Kültür-Sanat 14.10.2018 - 14:34 14.10.2018 - 14:34
İstanbul'da, mayıs ayında başlayan Gençlik Festivali'nin 18-21 Ekim tarihleri arasında Diyarbakır'da, 'Ziraat Gençlik Festivali' olarak düzenleneceği belirtildi. Diyarbakır Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Bakanlıklar ile Okçular Vakfı'nın destekleriyle Kent Meydanı'nda düzenlenecek etkinlikler 4 gün sürecek.

Festival kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da eski futbol efsanelerinin forma giyeceği 'Şöhretler karması' maçında sahaya çıkarak gençlerle buluşacağı belirtildi.

DHA'nın haberine göre, festival Komitesi Başkanı Ahmet Büyükgümüş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da kente gelerek 'Şöhretler Karması'yla sahaya ineceğini belirti.

Büyükgümüş yazılı açıklamasında Diyarbakır'ın huzur kenti olduğunu belirterek, "Gençlik Festivalleri'nin ilkini mayısta İstanbul'da 750 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirdik. FestivalTürkiye'nin en geniş kapsamlı Gençlik Festivali olmayı başardı. Gençlerin festival coşkusunu Türkiye'nin dört bir yanına taşımak istiyoruz. Bu zenginliğin ilk adımını da yeniliğin, aydınlanmanın ve kültürün merkezi Diyarbakır'da atmak istedik. En büyük hedefimiz gençlere doğru kanallarla eğlenecekleri bir ortam hazırlamak, istihdam sağlamak, sosyal sorumluluk bilincini artırarak gençlik meselelerine yurt çapında dikkat çekmek" dedi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@