Erdoğan MÜSİAD toplantısında duyurdu! 'Bor üretimine başlıyoruz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MÜSİAD Vizyoner’19 programında önemli açıklamalarda bulunuyor.

Gündem 27.11.2019 - 15:30 27.11.2019 - 15:30

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, MÜSİAD Vizyoner’19 programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Ülkemiz için çalışan, yatırım yapan, üreten, ihraç eden, yenilik ve ilerleme peşinde koşan herkesin başımızın üzerinde yeri vardır.

KISA SÜREDE ÇAĞ ATLATTIK

Dünya sanayileşme sürecindeyken biz vatanımızı koruma sürecindeydik, ticaret ağları genişlerken biz yeni devletimizi ayakta tutma çabası içerisindeydik. Rahmetli Menderes ve Özal döneminde yaşanan kıpırdanmalar kayıpları telafi etmeye yetmedi. 

Demokrasi darbelerle birlikte iki büklüm haldeydi. Bu daha çok çalışma azmimizi arttırdı. Hem makro ekonomide hem altyapıda tam anlamıyla kısa sürede çağ atlattık.

BOR MADENİ MÜJDESİ

Yıllarca bor madeni üzerinden spekülasyonlar üretildi. Kimse bu bor ne işe yarar diye sormadı. Amaçları milleti kandırmaktı. Türkiye'de bor madenini gerçekten değerlendirecek çalışmaları biz yaptık. Boru işledik ve ürüne dönüştürdük. Helikopter, uçak ve askeri ürünlerde kullanılabilecek bor üretimine de başlıyoruz. Balıkesir'de temelini attığımız fabrikayla birlikte bor üretiminde atağa kalkacağız. 

Eskiden 1 liraya sattığımız boru 100 hatta bin liraya geri alıyorduk. Şimdi kendimiz işleyeceğiz. 

TÜRKİYE İZİN VERMEZSE HAYATA GEÇMESİ MÜMKÜN DEĞİL

2023 hedeflerine için  Türkiye hızla bu hedefleri gerçekleştirme yoluna girdiğinde ardı ardına saldırılara maruz kaldı. 

Milletimizin moralini bozmak isteyenlerin moralini her alandaki başarılarımız ile kıracağız.

Bizi bu zorlu süreçte düşmanlarımızın attıkları taşlardan ziyade içimizden atılan güller yaralamıştır.

Türkiye'nin izin vermediği, içinde olmadığı, katkı vermediği hiç bir proje bu bölgede hayata geçmesi mümkün değil. Türkiye izin vermezse imkansız.

SON YILLARDA BAŞIMIZA GELEN HER HADİSE BU BEDELİN BİR PARÇASIDIR

Son yıllarda başımıza gelen her hadise bu bedelin bir parçasıdır. Düşmanlarımızın attığı taşlardan ziyade içimizden atılan güller yaralamıştır.

Dağ odur ki üzerinde kar ola, bülbül ola ki ötüşünde zar ola, dost ola ki dar gününde yar ola, geniş günde düşman bile yar olur…

Herkesin milletimize yar olmasını beklerler. Ama maalesef bu konuda sürekli hayal kırıklığı yaşıyoruz. Türkiye bölücü terör örgütüne karşı mücadele yürütüyor, birileri terör sevicilik yapıyor. Birileri FETÖ'cülük yapıyor, birileri bunların değirmenine su taşıyoruz.

Kendi ülkelerine gül değil alenen taş atan bu kesimlerin yaptıkları işin adı siyaset değildir. Bunun adı fırsatçılık, asıl olarak da kör düşmanlıktır.

SEN NASIL SİYASETÇİSİN?

Yeri geldiğinde Polatlı'dayım yeri geldiğinde Şereflikoçhisar'dayım, yeri geldiğinde traktöre biniyoruz, traktörü de çiftçi kardeşlerim bana nasıl kullanılır öğrettiler, biliyorum. Söylediği her şey yanlış. Tarımsal destekleme ödemeleri için 1.8 milyar lira kaynak kullanılmışken önümüzdeki yılın bütçesinde bu rakamı 22 milyar lira olarak belirledik. Konuları sulandırmanın değil toprakları sulamanın peşindeyiz. Tarım ve Orman Bakanlığı bütçemizin yarıdan fazlası tarımsal desteğe ayrıldı. CHP Başkanı bunu bilmiyor.

Şeker pancarı diyor, biz gelmişiz glikoz kotasını yüzde 10'dan yüzde 2.5'e indirerek çiftçimizi korumuşuz. Sen nasıl siyasetçisin. Kılavuzunu değiştir.

Bizi başarısız göstererek öne çıkmanın hesabı içindeler. Halbuki biz 22 milyar destekleme demişiz, yapın hesabını kitabını siz daha iyisini ortaya koyun. Biz küçükbaş hayvan sayısını 50 milyondan 100 milyona çıkaracağız demişiz, siz daha iyisini ortaya koyun.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@