Elon Musk'tan flaş 'Tesla' çıkışı! "Kapatırım!"

Çin ordusunun Tesla araçlarına kullanım yasağı getirmesinden sonra açıklama yapan Tesla CEO'su Elon Musk, eğer ürettikleri araçlar Çin'e karşı casusluk yapmak için kullanılıyorsa şirketi kapatacağını söyledi.

Dünya 21.03.2021 - 15:34 21.03.2021 - 15:34

Casusluk iddiaları üzerine Çinli iş insanlarına seslenen Elon Musk, "Eğer Tesla araçlarını Çin veya başka bir yerde casusluk için kullanıyorsa, kendimizi kapatırız." ifadelerini kullandı.

CASUSLUK SUÇLAMALARINI REDDETTİ

ABD ile Çin arasındaki casusluk iddiaları yeni bir boyut kazandı. ABD'li yüksek teknoloji mucidi ve müteşebbisi Elon Musk, kurucusu ve CEO'su olduğu elektrikli araç üreticisi Tesla'nın Çin'de casusluk yaptığı suçlamalarını reddetti.

Sputnik'in haberine göre, Çin ordusunun Tesla araçlarının kamera donanımıyla veri toplaması konusuna güvenlik endişesi açıklayarak askeri tesislerde Tesla kullanılmasını yasaklaması sonrası, Musk, Çin iş aleminin önde gelenlerine video konferans yoluyla seslendi. Tesla CEO'su eğer ürettikleri araçlar Çin'e karşı casusluk yapmak için kullanılıyorsa şirketi kapatacağını söyledi.

"KENDİMİZİ KAPATIRIZ"

Eğer bir işletme yabancı bir hükümet hakkında casusluk yapıyorsa bunun olumsuz etkilerinin son derece kötü boyutlara varacağını söyleyen Musk, "Herhangi bir bilgi konusunda çok gizli kalmaya bizi teşvik eden çok güçlü saikler var" diyerek ekledi:

"Eğer Tesla araçlarını Çin veya başka bir yerde casusluk için kullanıyorsa, kendimizi kapatırız."

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@