Bu neyin kurtuluşu? Edremit'te kurtuluş töreninde skandal!

Edremit'te düşman işgalinden kurtuluşunun 99'uncu yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Törende kurtuluşun canlandırıldığı bölümde, ÇYDD'nin yaptığı skandal temsile büyük tepki gösterildi.

Gündem 10.09.2021 - 18:40 10.09.2021 - 18:52

Balıkesir'in Edremit İlçesi'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü dolayısıyla CHP Edremit Belediyesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) bir tören gerçekleştirildi.

Bu törende çarşafla kapatılan genç bir kızın zincirle bağlanması ardından efelerin zinciri çözüp örtüyü açmasını gösteren görüntüler tepkiyle karşılandı.

İlçenin kurtuluşunun temsili olarak canlandırılmasının ardından tören resmigeçitle sona erdi.

AK PARTİ'DEN ARDI ARDINA TEPKİ

AK Parti'li Edremit Belediye Meclisi Üyesi Murat Tuna, törende kurtuluşun canlandırıldığı bölümde, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Edremit Şubesince sunulan temsile tepki gösterdi.

Tuna, üzeri siyah örtüyle kapatılan bir genç kızın zincirle bağlanması ve ardından efelerin zinciri çözüp örtüyü açmasıyla tamamlanan temsile ilişkin, 'Türk kadınını zincire vuracak daha anasından doğmadı. Türk kadınını kim zincire vurdu? Neyin hesabını yapıyorsunuz? Onu düzenleyenler kimse, hesabını verecek.' diyerek tören alanından ayrıldı.


"MİLLİ MÜCADELE O ÇARŞAFLI ANALARIMIZIN CEPHEYE TAŞIDIKLARIYLA KAZANILDI"

CHP Edremit Belediyesi organizasyonunda ÇYDD'nin törendeki çirkin gösterisine sosyal medyadan tepkiler ardı ardına geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İnsan Hakları Başkanı Dr. Leyla Şahin Usta, Edremit'te yaşanan çirkin temsille ilgili tepkisini gösterenlerden oldu. Usta sosyal medya hesabından görüntüleri paylaşarak, "İşte CHP iktidarında kapalı annelerimize, kardeşlerimize, ablalarımıza yaşatılacak durum tam da budur. Edremit ilçemizin düşman işgalinden kurtuluş günü kutlanıyor fakat hadsizler bilmiyorlar ki Milli Mücadele o çarşaflı analarımızın cepheye taşıdıklarıyla kazanıldı" dedi.

"BU, ARTIK HASTANELERDEKİ RUH VE SİNİR HASTALIKLARI BİRİMLERİNİN KONUSUDUR"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtım ve Medya Başkanı Hamza Dağ, Edremit'teki skandalla ilgili olarak görüntüleri paylaşıp şunları söyledi: "İlerici olmak = Vals yapmak, çarşaflıları zincire vuran piyesler sergilemek vb. Hiçbir icraat yapmadan bu histerik zırvalarla cumhuriyetin 80 yılını çaldılar. Bu kafa artık ne bizlerin ne milletin, bu artık hastanelerdeki ruh ve sinir hastalıkları birimlerinin konusudur. Genel Başkanları başörtüsüne "bir metrekarelik bez parçası" diyenlerin, Edremit'in düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünde böyle bir gösteriye imza atması bizi şaşırtmadı. Yıllar geçse de köhnemiş zihniyetleri değişmiyor."

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@