Dünyaca ünlü Filistinli müzik grubu Trio Joubran'dan Ermenistan'a destek

Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarını işgal etmesinin ardından patlak veren savaşla birlikte Ermeni diasporası tüm dünyada işgalciliğini örtmek ve yandaş toplamak için çalışmalarını hızlandırdı. Son olarak Filistin ud geleneğini yaşatan Trio Joubran grubu, Ermeni diasporasının organize ettiği 'Barış için bir konser' organizasyonuna katıldığını duyurdu.

Dosya 24.10.2020 - 12:26 24.10.2020 - 12:26

Azerbaycan topraklarını işgal eden ve sivilleri katleden Ermenistan'ın dünya kamuoyunda oluşturmaya çalıştığı 'barış yanlısı' algısı tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak Ermeni diasporasının oyununa gelen Filistinli 3 kardeşten oluşan Trio Joubran, Karabağ'ın işgalini normalleştirmeye çalışan 'Barış için bir konser' organizasyonuna katıldığını duyurdu.

ERMENİ LOBİSİNİN ORGANİZASYONUNDA YER ALACAKLAR

Filistin'deki İsrail işgalini tüm dünyaya duyurmaya çalışan Filistinli 3 kardeşin kurduğu Trio Joubran, resmi instagram hesabından skandal bir paylaşımda bulundu. Söz konusu paylaşımda 'Karabağ için sanatçılar', 'Karabağ'ı tanıyın' ve 'Barış için konserler' ifadelerinin yanı sıra Ermenistan bayrağını simgeleyen çizimler yer aldı. Ermanian Music Projecet'in gönderisini alıntılayan Joubran kardeşler, söz konusu etkinliğe de katılacağını duyurdu.

TRİO JOUBRAN'IN BÜYÜK ÇELİŞKİSİ

Karabağ'da işgalci ve saldırgan taraf olan Ermenistan'ın Azerilere uyguladığı zulmün benzerini Filistin'de işgalci İsrail güçlerinin Filistinlilere uygulamaya devam ediyor. Böyle bir durumda İsrail işgaline karşı koyan Trio Joubran grubunun işgalci Ermenistan'a destek vermesi tepkilere neden oldu. Özellikle Trio Joubran dinleyicileri bu çelişkiye karşı isyan etti.

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@