Cumhurbaşkanı Erdoğan, davayı geri çekti!

Gündem 17.10.2018 - 12:33 17.10.2018 - 12:33
Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nde (ODTÜ) gerçekleşen 2017-2018 mezuniyet töreninde bir grup öğrenci çeşitli pankartlar açmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a oy veren kesime ağır hakaret niteliğinde olan pankartlar tepki çekmişti.

Özür dilemeleri ve genç olmaları nedeniyle davayı geri çekti

Olay sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, hakaret içerikli pankartlardan dolayı gözaltına alınan öğrencilere dava açmıştı.

Erdoğan avukatı Hüseyin Aydın aracılığı ile, öğrencilerin özür dilemeleri, genç olmaları dolayısıyla ilgili şikayetten vazgeçtiklerini ve davayı geri çekti.

Aydın'ın, "şikayetten vazgeçmeye" ilişkin dilekçede, "Sanıkların eylem nedeniyle üzüntü ve özür içeren beyanları, genç ve öğrenci oluşları da dikkate alınarak, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından, sanıklarla ilgili vaki şikayetimizden feragat edilmesi talimatı verilmiştir." ifadesi kullanıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, geçlerin siyasetle ve ülke sorunlarıyla ilgilenmelerinden büyük memnuniyet duyduğu belirtilen dilekçede, "Bu çerçevede başta seçilme yaşının 18'e indirilmesi de dahil olmak üzere gençlerimizin ülke yönetimine katılımı hususunda Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yapılan reformlar milletimizin dahilindedir." denildi.

Gençlerin düşüncelerini ifade ederken "bir kısım marjinal gruplara ve sorumsuz siyasilere özenerek hakarete tevessül etmesinin", Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tasvip edeceği bir hal olmadığı vurgulanan dilekçede, "Sayın Cumhurbaşkanımız, gençlerimizin eğitim gördükleri alanda ülkemize sadakatla hizmet etmelerini, siyaset ve diğer alanlarda düşüncelerini açıklarken de hakarete tevessül etmeden sorumlu ve nezih bir üslup benimsemelerini ümit ve arzu etmektedir." görüşüne yer verildi.

ODTÜ'lü öğrencileri Külliye'de kabul etmişti 

Dava sürecinde öğrencilerden birinin annesinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazması üzerine, Erdoğan, gözaltına alınan öğrencileri Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etmişti.

Öğrencilerin çiçek takdim ettiği ve samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede Erdoğan, öğrenciler ile tek tek ilgilenip ailelerini ve nereli olduklarını sormuştu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@