CHP'li vekil ve yandaş medyadan bir iftira daha: Selzedeler için kullanılan cami Erdoğan için boşaltıldı

CHP'li vekil Hasan Baltacı, Kastamonu Bozkurt'ta sahra hastanesine dönüştürülen caminin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cuma namazını kılması için boşaltıldığını öne sürdü. İddianın iftira olduğu açıklandı.

Gündem 13.08.2021 - 16:36 13.08.2021 - 16:42

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde etkili olan selin ardından, Ulusal Medikal Kurtarma Ekiplerince (UMKE), Yeni Cami içerisine sahra hastanesi kuruldu. Selde yaralanan ve kronik rahatsızlıkları olan hastalar burada tedavi edildi.

'ERDOĞAN İÇİN BOŞALTILDI' YALANI

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla, caminin bugün şehre gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın cuma namazını kılması için boşaltıldığını öne sürdü.


CHP'li vekilin bu sözleri, Gazete Duvar, Sol Haber, sık sık asılsız haberlerle gündeme gelen Sözcü Gazetesi ve sosyal medya hesapları tarafından dolaşıma sokuldu.

GERÇEK: HASTANEYE NAKLEDİLDİLER

CHP'li Baltacı'nın iddiasının aksine, cami içine kurulan sahra hastanesi Erdoğan'ın namaz kılması için boşaltılmadı. Selden etkilenen Bozkurt İlçe Hastanesi, yapılan çalışmaların ardından yeniden hizmet verebilir hale getirilince, cami içinde tedavi gören hastaların, önceki gün buraya nakledilmeye başlandığı öğrenildi.

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@