Biden'ın skandal ifadeleri sonrası nasıl tepkiler geldi? İşte detaylar...

ABD Başkanı Joe Biden'dan skandal açıklama geldi. Biden 1915 olayları için 'Soykırım' ifadesini kullandı. Biden'ın bu skandal açıklaması sonrası birçok isimden tepki yağdı. İşte o açıklamalar...

Gündem 24.04.2021 - 22:03 24.04.2021 - 22:03 Bülent Deniz

ABD Başkanı Joe Biden'dan skandal ifadeleri sonrası birçok isimden tepki açıklamaları geldi.

İşte o açıklamalar:

Şevki Yılmaz: Soykırım iddiasındaki soysuzlara duyurulur!

Twitter hesabından bir paylaşım yapan İlahiyatçı-Hatip Şevki Yılmaz: "Kıtaların Hakimi Osmanlı Cihan Devletimiz Soy kırımı,Dil Kıyımı,Din kıyımı,Mezheb kıyımı yapsaydı bin yılda Türkten başka Irk ,Türkçeden başka dil, İslam’dan başka Din,Camiden başka Mabed, ve Ehli Sünnet’ten başka Mezheb mi kalırdı! Soykırım iddiasındaki soysuzlara duyurulur!" dedi.

Yusuf Kaplan: Soysuzluklarını, soykırımcılıklarını örtbas etmek için buna şiddetle ihtiyaçları var!

Yazar Yusuf Kaplan ise, "Ancak soykırımcı soysuz Batılılar, yeryüzünde adaletin temsilcisi bu ülkenin tertemiz çocuklarını soykırım yapmakla itham edebilirler! * Soysuzluklarını, soykırımcılıklarını örtbas etmek için buna şiddetle ihtiyaçları var! * #ArmenianGenocide #Turks" ifadelerini kullandı.

Ahmet Turgut: İncirlik ve Kürecik üsleri kapatılsın!

Ahmet Turgut ise yaşanan olaylara şu ifadelerle tepkisini gösterdi:

"Her fırsatta terör örgütlerini #Türkiye'ye tercih eden ve son olarak bize resmen soykırım iftirasında bulunan #ABD'ye verilecek cevap, #İncirlik ve #Kürecik üslerinin kapatılmasıdır."

Açıklamasına deva meden Turgut, "#KıbrısBarışHarekatı nedeniyle #ABD'nin bize karşı uyguladığı amborgoya tepki olarak #İncirlik dahil 21 ABD üssünü kapatıp oradaki ABD askerlerini sınır dışı edebilen 1975 #Türkiye'si bugünkünden daha güçlü değildi. Dün yaptık, yine yaparız. #YankeeGoHome..." dedi.

Abdurrahman Dilipak:

Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak ise şu ifadeleri kullandı: "Biden soykırım dedi. “Suçlamak için değil tekrarlanmasın diye”, amerikancıların tepkiyi kontrol etmesine zemin hazırlamak için."

Ayrıntılar geliyor...

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@