Best model değil köle pazarı! Herkesi soyup otel locasına doldurdular...

Best Model Türkiye elemelerinde ortaya çıkan görüntüler modern bir köle pazarını andırdı. İnsan onurunu aşağılayacak şekilde gerçekleştirilen organizasyona tepki yağdı.

Aktüel 09.07.2021 - 14:22 09.07.2021 - 14:22 Bülent Deniz

Ünlü olmak, ekrana, sinemaya geçiş yapmak için 1.300 genç, Best Model Türkiye yarışmasına müracaat etti. Yarı finale kalan 200 erkek yarışmacının, slip mayo giydirilip Taksim'deki bir otelin salonuna doldurulması, tüyler ürpertici bir manzaraya neden oldu. Ortalık adeta modern bir köle pazarına döndü.


GUANTANAMO GİBİ

Yerde oturan yarı çıplak 200 genci gören vatandaşlar ise bu fotoğrafı, işkenceleriyle ünlü cezaevleriyle mukayese etti. Zeki Enes Akkan adlı sosyal medya kullanıcısı "Best Model Türkiye final elemeleri, Guantanamo Cezaevi'nde gerçekleşti" diye yazdı. Mehtap isimli kullanıcı ise "Daha çok balık istifi cezası verilmiş El Salvador mahkumları gibiler" dedi.

KENDİLERİNİ BÖYLE SAVUNDULAR

Hakkında daha önce birçok kez cinsel istismar iddiası ortaya atılan Best Model Kurucu Başkanı Erkan Özerman, o anların jüri karşısında yaşanmadığını, yarışmacıların yalnızca hatıra fotoğrafı çektirmek için yere oturduklarını öne sürdü.

Best Model Organizasyon Komitesi de "Hatıra fotoğrafıyla 'yarışmacılar zoraki şartlarda jüri karşısına çıkmış' imajı yaratılmıştır. Bu haberler hem bizi hem de genç yarışmacıları yaralamıştır" açıklamasını yaptı.

Yarışmacılar ne dedi?

Burak Sunay (22, Avusturya): Yarı finalde kendimi finaldeymişim gibi hissettim. Toplu fotoğraf, bizim kendi isteğimizle çektirdiğimiz bir kareydi. Çok kalabalık olduğumuzdan biz erkekler diz çökerek poz verdik.

Ömer Lütfi Turgut (22, Uşak): Toplu fotoğraf istendi, kalabalık olduğu için normal olarak biz erkekler diz çökerek poz verdik. Orada kulislerimiz vardı. Sıramızı kuliste çay kahve pasta kurabiye ikramlarıyla bekledik.

Serhat Ünlü (23, İstanbul): Bizimle çok iyi ilgilendiler. Kulislerimizde rahat bir şekilde sıramızı bekledik. Bahsedildiği gibi olaylar yaşanmadı.

Bahadır Çakır (21, Edirne): Çok iyi ağırlandık. Güzel bir deneyim oldu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@