Beşiktaş'tan TRT sunucusu Ersin Düzen ve yorumcusu Tümer Metin'e tepki

Beşiktaş İletişim ve Medyadan Sorumlu Başkan Danışmanı Erol Kaynar resmi siteden açıklama yayımladı.

Spor 27.12.2020 - 01:10 27.12.2020 - 01:10

Beşiktaş İletişim ve Medyadan Sorumlu Başkan Danışmanı Erol Kaynar, TRT Spor spikeri Ersin Düzen hakkında açıklamalarda bulundu.

İşte yapılan açıklama şu şekilde:

"Futbol Takımımızın Süper Lig'de Ankaragücü ile oynadığı maçın ardından ülkemizin güzide yayın kuruluşlarından TRT Spor'da yayınlanan Stadyum programında, Takımımızın haklarını saha kenarında canla başla savunan Teknik Direktörümüz Sergen Yalçın, paranoyaklıkla itham edilmiş, ardından programın moderatörü Ersin Düzen, sonraki yayında amacını aşan bu ifadeleri düzelteceğini tarafımıza bildirmişti. Sabırla özür dilemesini bekledik ancak Ersin Düzen'in bugünkü programda konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamayı büyük bir şaşkınlıkla takip ettik.

Türk futbolunun saygıdeğer isimlerinin başında gelen Teknik Direktörümüz Sergen Yalçın hakkında saygı sınırlarını aşan ifadeler kullanan Ersin Düzen, bugünkü programda başta Teknik Direktörümüz olmak üzere Camiamızdan ve taraftarlarımızdan özür dileyeceği yerde, deyim yerindeyse top çevirmeyi tercih etmiş ve küstah bir tavırla milyonlarca Beşiktaşlının aklıyla dalga geçmeye çalışmıştır.

Yaptığı hatayı kabul edip özür dileme erdemi gösteremeyen Ersin Düzen ile yine aynı programda, altyapımızdan yetişerek, görev aldığı her maçta şanlı armamız için terinin son damlasına kadar mücadele eden futbolcumuz Necip Uysal'ın emeklerini itibarsızlaştırmaya çalışan yorumcu Tümer Metin'i esefle kınıyoruz!

Bu olayda olduğu gibi; 117 yıllık dev bir çınar, milyonlarca gönülvereni olan Kulübümüzü temsil eden; Başkanımıza, Yönetim Kurulumuza, Teknik Direktörümüze ve sporcularımıza yönelik haddini aşan ifadelere gerektiği şekilde cevap verileceğini ilan eder, spor medyasının temsilcilerinin dikkatine önemle sunarız."

Ersin Düzen'den Beşiktaş açıklaması

"Perşembe günü Ankaragücü - Beşiktaş maçını değerlendiriyorduk. Halk arasında bir deyim olarak kabul edilen ve Sergen Yalçın'ın basın toplantısı hakkında yaptığımız değerlendirme esnasında o kelime Beşiktaş taraftarlarınca farklı şekilde algılandı. Programı seyretmeyenler olabilir. Sosyal medyada o kelime yer alınca insanlar farklı şekilde algılayabilirler. Bunu anlayışla karşılışıyorum. Bu anlamda herhangi bir yanlış anlaşılma olmaması açısında ben Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, yönetici Emre Kocadağ ve Sergen Yalçın ile konuştum."

"ARKASINDA, ÖNÜNDE HERHANGİ BİR AMAÇ YA DA KASIT YOKTUR"

"Bazen söylemek istediğiniz ile ağzınızdan çıkan kelime başka bir şeydir. O kelime sosyal medyaya düşünce farklı yorumlanabilir. Arkasında önünde herhangi bir amaç, kasıt olmadığını ifade ederim. Sayın başkan ve sayın Kocadağ ve Sergen hoca da bizim samimiyetimize inandığından dolayı bu konuyla ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamadığımızı ifade edelim. Yanlış anlayan, yanlış düşünen ya da farklı yorumlayan Beşiktaş taraftarlarına bu mesajımızı iletmek istedim. Onlar da umarım bu samimiyetimize inanırlar ve kabul ederler."

Tümer Metin'den özür

 "Ben önce kaptanım Sergen Yalçın'dan, sonra Sergen hocadan, Necip kardeşimden ve Beşiktaş camiasından özür diliyorum. Bizim de bazen ifade etmekte zorlandığımız zamanlar olur"

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@