Başdanışmanı seçim öncesi Trump'ı terkediyor! Conway görevi bırakıyor!

ABD’den gelen son dakika haberine göre; Başkan Trump’ın 2016’dan bu yana yakın çalışma ekibinde yer alan Conway, bu ay sonu görevden ayrılacağını açıklarken sebep olarak ise ailesine daha çok vakit ayırmak için bu kararı aldığını ifade etti... ABD'den son dakika gelen habere göre ABD Başkanı Donald Trump'ın başdanışmanı Kellyanne Conway görevi bırakıyor. Conway, ailevi sebeplerden dolayı ay sonunda Beyaz Saray'daki görevini bırakacağını açıkladı.

Dünya 24.08.2020 - 08:29 24.08.2020 - 08:29 Bülent Deniz

TRUMP'IN YAKIN ÇALIŞMA EKİBİNDENDİ

Trump'ın en yakın ekibi içinde 2016'dan bu yana yer alan ve Beyaz Saray'da başdanışman pozisyonunda önemli roller alan Conway, görevi bırakacağını yazılı açıklamayla duyurdu.
Son dakika haberi: ABD Başkanı Trump'ın başdanışmanı Kellyanne Conway'den flaş karar! Görevi bırakıyor

"ŞİMDİ DAHA FAZLA ANNELİK ZAMANI"

Conway, açıklamasında, "Bu tamamen benim seçimim ve benim sesim. Gelecekle ilgili planlarımı yakında açıklayacağım ama şimdilik sevgili çocuklarım için daha az drama, daha fazla annelik zamanı." ifadesini kullandı.

4 çocuğu olan Conway'in açıklamasında çocuklarına güçlü vurgu yapması dikkati çekti.
Son dakika haberi: ABD Başkanı Trump'ın başdanışmanı Kellyanne Conway'den flaş karar! Görevi bırakıyor

TRUMP'IN BU ZAMANA KADARKİ EN GÜÇLÜ SAVUNUCULARINDANDI

Başkanlık seçimleri yaklaşırken Trump'ın bugüne kadarki en güçlü savunucularından olan Conway'in ekipten ayrılmasının, ABD Başkanının seçim kampanyasını nasıl etkileyeceği ise Amerikan medyasında merak konusu oldu.

Conway'in bugün başlayacak Cumhuriyetçi Parti Kurultayında konuşma yapması ve burada ayrılığına ilişkin değerlendirmede bulunması bekleniyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@