Aslan Kral çizgifilminin konusu nedir? Aslan Kral filminin senaristi...

Dünya genelinde izleyicilerden tam not alan filmlerden biri olan Aslan Kral çizgifilminin konusu nedir? Aslan Kral filminin senaristi kimdir...

Filmler 26.10.2020 - 14:14 26.10.2020 - 14:14

Aslan Kral filmi, dünya genelinde büyük ses getiren filmlerden biri olarak listerin üst sıralarına yükselmeyi başardı. Peki, Aslan Kral filminin konusu, Aslan Kral filminin yönetmeni, Aslan Kral filminin senaristi ve film hakkında daha birçok detay haberimizde yer alıyor.

Aslan Kral filminin konusu:

Aslan Kral'da, vahşi Afrika’da henüz yeni doğan bir aslan doğaya egemen düzenin kökünden sarsılacağı bir döneme tanıklık etmek üzeredir. Doğanın kralı olan babasının tacının veliahtı olan Simba, kötülüklerle ve kötü hayvanlarla dolu ormanlarda günden güne daha fazla öğrenecek ve daha fazla büyüyecektir. Simba’nın sorumluluklarını üstlenme ve sorunları çözme becerisi, ormanın yeni kurallarını belirleyecektir.

Birbirinden renkli karakterleriyle ve gittikçe daha dokunaklı bir hal alan öyküsüyle yakın dönem animasyon klasiklerinden biri olan Aslan Kral, müziklerini yapan Hans Zimmer’a da bir Oscar kazandırmıştı.

Film hakkında diğer detaylar:

Orijinal İsmi: The Lion King

Vizyon Tarihi: 30 Eylül 2011

Süre: 89dk

Tür: Animasyon , Dram , Macera

Yönetmen: Roger Allers , Rob Minkoff

Senarist: Joe Ranft , Irene Mecchi , Jonathan Roberts , Linda Woolverton , Jorgen Klubien , Thom Enriquez , Gary Trousdale , Brenda Chapman , Burny Mattinson , Francis Glebas , Ed Gombert , Lorna Cook , Chris Sanders , Kevin Harkey , Mark Kausler , Jim Capobianco , Barry Johnson , Andy Gaskill , Larry Leker , Rick Maki , Tom Sito

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@