Aşı ve PCR testi dayatmasını protesto etmek için Ankara'dan İstanbul'a yürümeye başladı!

Aşı ve PCR testine karşı çıkan Ahmet Tanman, toplu ulaşımla evine gidemediği için 7 Eylül'de Ankara'dan İstanbul'a yürüyüş başlattı.

Dosya 08.09.2021 - 10:50 08.09.2021 - 11:24

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1998'de hapse mahkum edilmesinin ardından Recep Tayyip Erdoğan'a Özgürlük Platformu'nu kuran ve bir milyon imza toplayan Ahmet Tanman, aşı ve PCR testi dayatmasını protesto için Ankara'dan İstanbul'a yürümeye başladı.

NAMAZINI KILIP, DUASINI ETTİKTEN SONRA YOLA ÇIKTI

Ankara'dan İstanbul'daki evine aşısı ve PCR testi sonucu olmadığı için toplu ulaşımla gidemeyen Tanman, Hacı Bayram-ı Veli Camii'nde namazını kıldıktan ve dua ettikten sonra Ankara'dan İstanbul'a doğru yürüyerek yola çıktı.

TBMM ÖNÜNDE AÇIKLAMA YAPTI

Tepkisini dile getiren Tanman, ''Dün Ankara'dan İstanbul'a evime dönmek için bilet almak istedim. Aşı olmayanlara bilet kesemediklerini söylediler. Ben de tepki göstermek için Türkiye Cumhuriyeti'nin bir vatandaşı olarak, Hacı Bayram-ı Veli Camii'nde namazımı kıldım, TBMM önünde açıklamamı yaptım ve şu an yürüyerek İstanbul'a gidiyorum. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bunu dikkate alacağını biliyorum. O filim kurulundaki insanları tekrar gözden geçireceğinden hiçbir şüphem yok.'' ifadelerini kullandı.

Habervakti

Yorumlar (6)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@