Ara Güler, Osmanlı ve Erdoğan düşmanlarına böyle tepki göstermişti!

Gündem 18.10.2018 - 11:53 18.10.2018 - 11:53
Osmanlı'nın Millet-i Sadıka olarak tanımladığı Ermeniler'in son temsilcilerinden biri olarak gösterilen fotoğraf sanatçısı Ara Güler, dün hayatını kaybetmiş ve sevenlerini üzmüştü. 90 yaşında hayatını kaybeden Güler, aynı zamanda kendisini eleştirenlere karşı gösterdiği aykırı tepkilerle de tanınıyordu.

CUMHURBAŞKANINI ÇEKMEYECEĞİM DE SİZİN GİBİ SERSERİLERİ Mİ ÇEKECEĞİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafını çektiği için kendini eleştirenlere verdiği cevapla hafızalara kazınan Güler, şu ifadeleri kullanmıştı: Erdoğan’ın resmini çekmeye gittim diye kızıyorlar. Çekeceğim tabii. Camiyi de çekeceğim, katedrali de çekeceğim, lideri de çekeceğim. Ben 4 kere harbe gittim. Gözümü korkutamazsın. Anladın mı? Bu işlerden mi korkacağım? Hiçbirini tanımam, etmem. Bunlar tam sopalık, iki tane indireceksin orada kalacaklar!  Bunlar provoke edilmişler. Ne halt ederlerse etsinler. Bana ne! Tabii Cumhurbaşkanı’nı çekeceğim, onu çekmeyip sizin gibi serserileri mi çekeceğim! Biz gazeteciyiz, her şeyi çekeriz.


BİZ OSMANLI'DAN GELİYORUZ, AMERİKA'NIN NESİ VAR?

Katıldığı bir konferansta da Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Osmanlı hakkında yaptığı açıklamalar beğeni toplamıştı. İlerleyen yaşına rağmen Güler, gür bir sesle o gün şu ifadeleri kullanmıştı: Bugüne kadar kaç tane Cumhurbaşkanı geçti bizde. Bir tanesi çıkıp da kafa tutmadı kimseye. O tarafı hoşuma gidiyor. Niye çekinsin ki. Biz devletiz be. Osmanlı'dan geliyoruz.Onların nesi var?Zavallı Amerika’nın nesi var?

Haber Vakti-Özel

 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@