Antalya ve Muğla'da sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle sessizlik hakim

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması dolayısıyla Antalya ve Muğla'da meydan, cadde ve sokaklar sessizliğe büründü.

Yerel 25.04.2021 - 13:36 25.04.2021 - 13:36 Bülent Deniz

Ağırladığı turist bakımından "Turizmin başkenti" olarak nitelendirilen Antalya'da, hava sıcaklığı 26, deniz suyu sıcaklığı 19 derece kaydedildi.

Güneşli havayı fırsat bilen ve kısıtlamadan muaf tutulan turistler, dünyaca ünlü Konyaaltı ve Lara sahillerinden denize girdi, güneşlendi. Turistlerden bazıları palmiye ağaçlarının altında yürüyüş yaptı, bisiklet sürdü.

Kentin farklı bölgelerinde denetimlerini sürdüren polis ekipleri, sahillere giriş ve çıkışlarda kontrol noktaları oluşturdu.

Polisler, Konyaaltı Sahili'nde pasaport kontrolü yaptı. Kontrollerde turist olmadıkları belirlenen kişilere cezai işlem uygulandı.

Normal günlerde yoğunluk oluşan Cumhuriyet Meydanı, Güllük Caddesi ve 100. Yıl Bulvarı'nın sakin olduğu görüldü.

- Muğla

Muğla ve turistik ilçeleri Marmaris, Bodrum, Fethiye ile Datça'da sahiller, meydanlar ve caddeler sessizliğe büründü.

Marmaris'in işlek yerleri Atatürk ve 19 Mayıs Gençlik meydanları, Yat Limanı, Uzunyalı ve İçmeler sahillerindeki tenhalık dikkati çekti.

Bodrum'un ünlü Paşatarlası, Kumbahçe, Gümbet, Ortakent-Yahşi ve Torba sahilleri ile kıyıdaki yürüyüş yolları da sessizleşti.

Fethiye'de de meydanlar ile sahildeki yürüyüş ve bisiklet yolları boş kaldı.

İl genelinde kolluk kuvvetleri denetim yaptı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@