Almanya'da Merve isimli genç kızın başörtüsünü yırtan ırkçı cezalandırıldı

Geçtiğimiz sene 23 yaşındaki Merve’ye önce sözlü saldırıda bulunup ardından da başörtüsünü yırtan ırkçı Almana 7.5 ay hapis cezası verildi.

Dünya 06.07.2021 - 22:38 06.07.2021 - 22:38 Bülent Deniz

Almanya’nın Kempten kentindeki Bölge Mahkemesi’nde görülen davada saldırgan Uwe V.’ye kesilen ceza tecil edildi. Saldırının 15 Temmuz 2020 günü Kempten’deki “Im Moos” isimli marketin otoparkında meydana geldiğini hatırlatan Merve A.’nın avukatı Engin Şanlı, “Müvekkilim ırkçı ve yabancı karşıtı bir saldırıya uğradı. Verilen cezadan dolayı mutluyuz” dedi.

4 AY SONRA YAKALANDI

Olayda saldırgan, genç kadına önce sözlü saldırıda bulunmuş, hakaret yağdırmıştı. Ardından fiziksel saldırıya geçen ırkçı, Merve A.’nın başörtüsünü yırtmıştı. Saldırıdan sonra kaçmayı başaran Uwe V.’ dört ay sonra yakalanmıştı. İlk ifadesinde ve duruşmada sarhoş olduğunu ileri süren Alman saldırgan, cezadan kurtulamadı.

Almanya’da Türk asıllı Yasemin Gündoğan’ın çalıştığı para dağıtım şirketinden 8 milyon euro çalarak kayıplara karıştığı iddia edildi. Hakkında tutuklama kararı çıkarılan Gündoğan her yerde aranıyor.

Almanya’nın Bremen kentinde para dağıtım şirketinde çalışan Türk asıllı bir kadının, 8 milyon euro çaldığı iddia edildi.

Alman basınına göre olay, 21 Mayıs’ta yaşandı. Şirkette müşterilerin sipariş ettiği paraların paketlenmesi ve güvenli nakliyesinden sorumlu olan Yasemin Gündoğan, hasta raporu aldı.

Ancak 28 yaşındaki kadından bir daha haber alınamadı. Paketlenmiş 8 milyon euro’luk banknotları ATM’lere takılacak para kasetlerine yerleştirmesi gereken Gündoğan’ın bunu yapmadığı anlaşıldı.

SUÇ ORTAĞI YAKALANDI

Bremen Bölge Mahkemesi, Gündoğan’la ilgili tutuklama kararı çıkartırken; suç ortağı olduğu belirtilen bir kişi yakalandı.

Polis her yerde genç kadını arıyor.

Ufukmedia

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@