Aliyev'in konuşması salonu coşturdu! 'Gardaşım Türkiye'

TANAP'ın Avrupa bağlantısı Edirne'de düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Törende açıklamalarda bulunan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev "Gardaşım Türkiye'' diye başlayıp sözlerine devam ettirdiği konuşma salonda büyük alkış aldı.

Gündem 30.11.2019 - 17:18 30.11.2019 - 17:18

TANAP'ın Avrupa bağlantısı Edirne'de düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Edirne'nin İpsala ilçesi Sarıcaali Köyü'nde bulunan Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı (TANAP) MS4 Ölçüm İstasyonu'nda gerçekleştirilen törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev katılım sağladı.

Törende açıklamalarda bulunan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in "Gardaşım Türkiye'' diye başlayıp sözlerine devam ettirdiği konuşma salonda büyük alkış aldı.

Aliyev, "Bugün tarihi bir gündür. Umarım TANAP'ın ömrü uzun olacak, Türkiye-Azerbaycan ve diğer komşu halklara fayda verecek" dedi.

"TANAP bugün güney gaz koridoru özünde 7 ülkenin birleştiği uluslararası bir iş birliği projesidir" diyen Aliyev, "Bu proje, ülkeler arasında köprüler kuracak, iş birliği, istihdam, uzun müddetli anlaşmalar getirecektir." ifadelerini kullandı.

Aliyev, "Türkiye bugün yabancı yatırımlar için açık ülkedir ve çok makbul yerdir. Türkiye bugün uluslararası güç odağı olmuştur." dedi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@