Ali Rıza Demircan yazdı: Keşke ilahiyatçılarımız İslam'ın bütününe iman etmiş olsaydı

İlahiyatçı Ali Rıza Demircan, 'Keşke ilahiyatçılarımız İslam'ın bütününe iman etmiş olsaydı' başlıklı dikkat çeken bir analiz yazısını okuyucusu ile buluşturdu. İşte o yazı...

Gündem 09.09.2021 - 00:02 09.09.2021 - 00:18

İlahiyatçı Ali Rıza Demircan, yazılarını mirathaber.com üzerinden okuyucuları ile buluşturmaya devam ediyor. 

Son yazısında 'Keşke ilahiyatçılarımız İslam'ın bütününe iman etmiş olsaydı' gibi dikkat çeken bir başlıkla analiz yapan Demircan, ülkedeki  bazı İlahiyatçıların 'Hak ile Batıl arasında' gidip geldiği, kalben bocalasalar da amaçsızlıkları dışında bir açık vermemeye çalıştıklarını söyledi.

İfadelerine devam eden Demircan, Bu isimlerin yaşananılan yapı içerisinde kendilerini güvende hissettiğini ve aykırı görüşleri ve inançlarıyla toplumun gündemine gelebildiklerini bu yüzden ise; çok azının iç dünyasını açığa vurduğunu söyledi.

İşte Ali Rıza Demircan'ın dikkat çeken ve bir o kadar sorgulattıran analiz yazısı:

Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, İslam Tarihi Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi İsrafil Balcı benzeri akademisyen ilahiyatçılar çoktur. Onlar Hak ile Batıl arasında gidip gelirler, ama kalben bocalasalar da amaçsızlıkları dışında bir açık vermemeye çalışırlar.

Yürekli oldukları için değil, yaşadığımız jakoben laik yapı içinde, kendilerini daha güvende hissettikleri ve ancak aykırı görüşleri ve inançlarıyla toplumun gündemine gelebildikleri için onların çok az bir kısmı iç dünyalarını açığa vurur.

İsrafil Balcı gündemde olan Afganistan ve Taliban vesilesiyle içindekileri akıtmıştır. Balcı tek bir örnek olsaydı önemsemez geçerdik ama yandaşları çoktur. Yazdıklarına bakalım:

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@