AK Parti'nin Dilipak'a açtığı davada flaş gelişme

Gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak'ın geçtiğimiz aylarda kaleme aldığı 'AKP'nin papatyaları' yazısının ardından AK Parti, Dilipak hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Dilipak açılan 500 bin liralık tazminat davasının bir sonraki duruşmasının 12 Temmuz'a ertelendiği belirtti.

Gündem 03.06.2021 - 19:58 03.06.2021 - 19:58

27 Temmuz 2020'de Yeni Akit Gazetesi'nde yayınlanan Abdurrahman Dilipak'ın 'AKP'nin papatyaları' başlıklı yazısı AK Parti'nin tepkisini çekmiş ve tartışmaların ardından konu mahkemeye taşınmıştı. Söz konusu dava hakkında yaşanan gelişmeyi Dilipak sosyal medya hesabından duyurdu.

DAVA ERTELENDİ

Dilipak sosyal medyadan yaptığı açıklamada,''Ankara 12. Asliye Hukuk Mahkemesindeki "AKP'nin Papatyaları" başlıklı yazım sebebi ile açılan tazminat davasının (2020/514 E) bir sonraki Tensip duruşması 12 Temmuz 2021 saat 09.30 a ertelendi.'' ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

AK Parti'nin iddiasına göre, Dilipak'ın yazısı AK Parti kadın kollarına yönelik bir hakaret söz konusu. Dilipak da AK Partili kadınlara yönelik bir söylemi olmadığını belirtmişti. AK Parti'deki AKP'lileri eleştirdiğini de vurgulayan Dilipak, eşcinsellere destek verenlerin 'fuhşiyat' içinde olduklarını belirtmek istediğini söylemişti.

AKP'NİN PAPATYALARINDA NE YAZIYORDU?

İşte Diipak'ın 'AKP'nin papatyaları' yazısındaki davaya neden olan o bölüm: ''AK Parti içindeki AKP’liler, FETÖ’nün zihniyet ikizi gibi davranıyorlar. Hem uluslararası fonlarla destekleniyorlar hem de kamu fonlarını kullanıyorlar. Malum “Yeşil Sermaye” de bunlara sponsor olabiliyor. Koç kadar, Sabancı kadar, Eczacıbaşı kadar bizim “Yeşil sermaye” davasına sadakat gösterip, bu fahişelere ve onların türevlerine karşı seslerini yükseltebilecekler mi? Konfeksiyoncu, gıda zinciri, finans kuruluşu, ses ver Türkiye! Ne bekliyorsunuz!'' 

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@