Ahmet Turgut'un son romanı okuyucusuyla buluştu: Horasan Şehidi

Senarist ve Yazar Ahmet Turgut'un Horasan Şehidi adlı son kitabı yayımlandı. Kerbelâ Vakası'nı anlatan 'Aşkın Şehidi, Aşkın Elçisi, Aşkın Secdesi' üçlemesiyle tanınan güçlü kalem Ahmet Turgut yine merkezde ''ehl-i beyt'' sevgisi ve mücadelesine yer verdiği yeni romanında Emeviler dönemini mercek altına alarak, Türklerin İslamlaşma sürecini farklı bir nazarla kaleme alıyor...

Kültür-Sanat 24.04.2021 - 13:27 24.04.2021 - 13:27

Türklerin İslamiyet'le tanıştığı yıllarda geçen Horasan Şehidi adlı roman, Ahmet Turgut'un son eseri olarak raflardaki yerini aldı.

TÜRKLERİN İSLAMİYETLE TANIŞTIĞI İLK YILLARA GÖTÜRÜYOR

3 bin yıl evvelinin Orta Asya’sını konu edinen 'Bozkırın Sırrı' ve Kerbelâ Vakası'nı anlatan 'Aşkın Şehidi, Aşkın Elçisi, Aşkın Secdesi' üçlemesiyle tanınan Ahmet Turgut, bu kez Türklerin İslâmiyet’le tanıştığı yıllara götürüyor okuyucularını. Beş bölümden oluşan romanın ilk kısmında Türk ve İslam tarihini şekillendiren hadiseleri yorumlayan yazar, ikinci bölümden itibaren bizi asıl hikâyeyle baş başa bırakıyor.  Türkler ve Emeviler arasında geçen hayli kanlı mücadelelerin ve Abbasi İhtilali’nin hemen sonrasında gerçekleşen Talas Savaşı’nın nasıl bir zihin-gönül ikliminde yaşandığını merak edenler, alanında ilk olan bu romanı okuyabilir.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@