Ahmet Maranki, TV 5'te 'Fatih Erbakan'ı örnek gösterince yayından alındı

Ahmet Maranki, TV 5'te katıldığı Düşünme Vakti programında Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın adını telaffuz edince yayından alındı.

Gündem 07.09.2021 - 16:04 07.09.2021 - 16:58

TV 5'te Mehmet Ali Kayacı'nın sunduğu Düşünme Vakti programına katılan Ahmet Maranki'nin yayından alınması şaşkınlağa neden oldu.

MARANKİ, FATİH ERBAKAN'I SAADET PARTİSİ'NİN LİDERİ OLARAK TANIMLADI

Covid-19'un tartışıldığı programda açıklamalarda bulunan Maranki, ''Yaklaşık 100 parti var. Fatih Erbakan'ın partisi ve Yalçın başkanın partisi, iki parti dışında Türkiye'deki hemen hemen tüm partiler... '' ifadelerini kullandıktan sonra Saadet Partisi liderinin Fatih Erbakan gibi tutum göstermesi yönünde açıklamalarının ardından yayından alındı.

Programın moderatörü Kayacı, Fatih Erbakan'la ilgili ifadelerin ardından 'kes' ifadeleriyle yayından alınmasını istedi.

MARANKİ SOSYAL MEDYADAN CEVAP VERDİ

Yaşanan gelişmenin ardından Maranki sosyal medya hesabından, ''Dün akşam TV 5 kanalında yaptığımız Türkiye’de corona aşısı ve uygulamaları ile ilgili programda program sunucusu Mehmet Ali kayacının aşı ile ilgili sorusunda Türkiye’de yüze yakın partinin sadece iki parti bunların içinde de yeniden refah Partisi başkanı doktor Fatih Erbakan’ın yaptığı açıklamalar Önemli..? Keşke diğer partilerde bu konuda görüşlerini bildirseler de bütün partiler küresel sermayenin bu aşı uygulamalarında ittifak etmiş durumda.. Vs gibi açıklamaları sırasında doktor Fatih Erbakan’ın yaptığı çalışmalar anlatılırken sunucunun yayını kes !Ahmet beyi yayından alın! sözleri Müslümanlar arasında ve bilhassa benim de iki yüze yakın program yaptım TV beş kanalında ve yeniden refah Partisi camiasında ve takipçilerimiz arasında çok büyük bir infiale sebep olmuştur beni telefonla arayıp üzüntülerini bildiren bütün dostlarıma teşekkür ediyorum! TV beş kanalını bu konudan haberdar ederken; Mehmet Ali kayacının bu antidemokratik tavrının, ve yeniden refah Partisi Genel başkanı doktor Fatih Erbakannın adının anılması ve düşüncelerinin tek tek anlatıldığı bir programda yayının durdurulmasının.. Vs Düşünce ve fikir özgürlüğüne tahammülsüzlüğünin altındaki sebepler araştırılmalıdır! Konuyla ilgili olarak Sayın doktor Fatih Erbakan genel başkanımıza bilgi verilmiş konunun hassasiyeti adı geçen kişinin yaptığı konuşmalar.. Vs hakkında detaylı bilgi aktarılmıştır!!? Konunun bugünkü MYK toplantısında ele alınması beklenmektedir!!?'' ifadelerini kullandı.

Habervakti

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@