Ahmet Hakan'dan Uğur Işılak'ı kızdıracak yazı!

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan bugünkü köşesinde, AK Partiyi eleştirdiği şarkıyla gündeme gelen Uğur Işılak'ı konu aldı.

Gündem 30.10.2020 - 21:18 30.10.2020 - 21:18

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'dan dikkat çeken Uğur Işılak yazısı. 

Mart ayında yayınladığı ve AK Partiye ağır eleştiriler yönelten şarkısıyla gündeme gelen  Uğur Işılak,  Ahmet Hakan'nın da radarına girdi.

Işılak'ın sözlerine "Güzel bir özeleştiri" yazan Ahmet Hakan, "Ama eksik. Şöyle dizeler de katmalıydı türküsüne: 'Bir biçimde Meclis’e girdik/Daha ilk oturumda uyuduk kaldık/İlk oturumda yapmasaydık bunu/O şekerlemeden başka neyimiz kaldı.' " değerlendirmesinde bulundu.

İŞTE AHMET HAKAN'IN O YAZISI;

UĞUR IŞILAK’IN ÖZELEŞTİRİ TÜRKÜSÜ
Uğur Işılak, bir türkü yapmış. Adına da “Özeleştiri” demiş.
Dinledim türküyü... Şöyle şeyler söylüyor türküde:
*
“Bozacının şahididir şıracı/Nereye el atsan durum çok acı/İbadetler bile reklam aracı/Tükettik her şeyi neyimiz kaldı/Mülkün kölesiyiz, makamın kulu/Kaydı şirazemiz, şaşırdık yolu/Müzeye kaldırdık sağ ile solu/Tükettik her şeyi, neyimiz kaldı/Dünyayı verseler yine yetmiyor/Tamahkâr olunca istek bitmiyor/Hiçbir şey kimseyi tatmin etmiyor/Tükettik her şeyi, neyimiz kaldı.”
*
Güzel bir özeleştiri.
Ama eksik.
Şöyle dizeler de katmalıydı türküsüne:
*
“Bir biçimde Meclis’e girdik/Daha ilk oturumda uyuduk kaldık/İlk oturumda yapmasaydık bunu/O şekerlemeden başka neyimiz kaldı.” 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@