ABD'li Müslüman'a ajanlık iftirası! Katar için...

ABD'de Kongreye giren ilk başörtülü kadın Müslüman isim olan İlhan Ömer'e Katar ajanlığı için para aldığı iftirası atıldı.

Gündem 27.11.2019 - 13:19 27.11.2019 - 13:19

Amerika’da ırkçı ve göçmen karşıtı Trump’ın hedefinde olan Somali asıllı İlhan Ömer’e bu defa da ajanlık suçlaması yapıldı. Kongreye giren ilk başörtülü kadın Müslüman isim olan İlhan Ömer, iddiaya göre Katar ajanlığı için para alıyor.

 23 Ekim’de Kanada’dan Florida Bölge Mahkemesine yapılan video bağlantısıyla Kuveyt doğumlu Alan Bender isimli suçlu, Katar ve Suudi Arabistan yetkilileriyle derin bağları olduğunu iddia ettiği Ömer’in bunun için büyük paralar aldığını ileri sürdü.

Katar Sekreteri ile Güvenlik İşleri Emiri Muhammed bin Ahmed bin Abdullah El Masnad ve diğer iki Katar yetkilisi ile bir araya geldiğini söyledi.

Bender’ın yeminli ifadesine göre, “Katarlıların nakit parası olmasaydı, Ömer Amerika’daki bir siyahi Somalili mülteci olarak kalırdı.”

Ömer’in siyasete girmeden önce Katarlılarla ajanlık için anlaştığı ve seçimi kazanmasına yardım edildiği hâlâ da birçok bilgiyi onlara aktardığı iddia edildi

Yorumlar (2)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@