ABD'de OHAL ilan edildi! 2 eyalette kasırga felaketi...

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio ve New Jersey Belediye Başkanı Hector Lora, Ida Kasırgası'nın meydana getirdiği şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle OHAL edildiğini açıkladı.

Dünya 02.09.2021 - 16:19 02.09.2021 - 16:24

Tropikal Ida Fırtınası sebebiyle kuvvetli sağanak yağış ve su baskınlarının yaşandığı New York ve New Jersey'de acil durum ilan edildi.

ABD SEL 1

NEW JERSEY VE NEW YORK'TA OHAL İALN EDİLDİ

New Jersey Belediye Başkanı Hector Lora, acil durum ilan ettiklerini açıklarken, Mullica Hill kentinde 9 evin fırtına nedeniyle yıkıldığını duyurdu.

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kentte meydana gelen yağış nedeniyle olağanüstü hal ilan (OHAL) edildiğini açıkladı.

ABD MEDYASI: 2 EYALETTE TOPLAM 6 ÖLÜ VAR

Ida Kasırgası nedeniyle bölgeye rekor düzeyde yağmur yağarken, New Jersey ve New York'ta toplam 9 kişi hayatını kaybetti.

Can kaybının artmasından endişe ediliyor.

"METROLARDAN, YOLLARDAN UZAK DURUN"

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Blasio şunları söyledi:

"Bu gece New York için olağanüstü hal ilan ediyorum. Şehir genelinde rekor kıran yağmur, acımasız sel ve yollarımızda oluşan tehlikeli koşullar ile bu gece tarihi bir hava olayı ile mücadele ediyoruz.

Lütfen bu gece sokaklardan uzak durun ve ilk yardım ekiplerimizle acil servislerimizin işlerini halletmesine izin verin. Dışarı çıkmayı düşünüyorsanız, yapmayın. Metrolardan uzak durun. Yollardan uzak durun. Yoğun suların içine girmeyin. İçerde kalın.

Gözümüz elektrik şebekemizde. Yaklaşık 5 bin 300 kişinin elektriğinin kesildiğini gördük. Yağışların birkaç saat içinde durmasını bekliyoruz. Ama o zamana kadar, yine içeride değilseniz içeri girin."

ABD SEL 2

METROLARI, SOKAKLARI SU BASTI

Sosyal medyada yapılan çok sayıda paylaşımda da metronun kullanılamadığı belirtilerek, insanlardan metro ve sel bölgelerinden uzak durmaları istendi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@