ABD zindanlarında tutulan Afiye Sıddıki'nin 1991 yılında yaptığı konuşma ortaya çıktı

16 yıldır ABD zindanlarında tutulan ve çeşitli işkencelere maruz kalan Dr. Afiye Sıddıki'nin 1991 yılında ABD'nin Houston kentinde yaptığı konuşma ortaya çıktı.

Tarih 20.11.2019 - 15:38 20.11.2019 - 15:38

2003 yılında Pakistan'da ortadan kaybolan Dr. Afiye Sıddıki'nin yıllardır ABD cezaevlerinde tutulduğu ve çeşitli işkencelere maruz kaldığı biliniyor. Sıddıki'nin serbest kalması için ABD'ye çağrıda bulunan STK'nin çağrılarına ABD'den henüz net bir cevap gelmedi.

İSLAM KADINI KORUMUŞ VE TÜM HAKLARINI VERMİŞTİR

1991 yılında Houston'da katıldığı bir konferansta konuşan Sıddıki, ''Benim mücadelem, sadece bu dünya üzerinde yaşayan herkese değil. Başka gezegenlerde kurulmuş, başka uygarlıklar varsa onlara da İslam'ın kadınların en iyi kurtarıcısı ve koruyucusu olduğunu anlatmaktır. Ve bunu büyük bir özgüvenle söylüyorum. Bu özgüvenim kibirden değil, İslam'ın Allah (c.c) tarafından indirildiğine inanmamdandır. O Allah ki en adil ve en merhametlidir. Hem kadının hem de erkeğin yaratıcısı olarak ne erkeğe ne de kadına imtiyazda bulunmaz. İslam'ın kadını yücelttiği mevkinin denginde hiçbir şey yoktur. Bir örnek vereyim. Batılı filozoflar ve azizler kadının şeytanın tohumu olduğunu söyler. Ama Kur'an kadının şeytana karşı bir kale olduğunu söyler. Onlar kadının cennetten kovulmamızın sebebi olduğunu söyler. Ama Peygamber Efendimiz 'cennet annelerin ayaklarının altındadır' der. Kadınlar hayatın her alanında korunmuş ve hakları verilmiştir. Bunların arasında mal sahibi olma, eşini seçme hakkı, boşanma, kazandığı parayı elinde tutma ve daha neler... İslam'da kadınn görevi para kazanmak değil. Onun görevi Allah'a ve ailesine karşıdır. Bu onun kurtuluşu için yeterlidir. Ancak bu kadının görevinin her şeyden uzak, evde oturması anlamına gelmiyor.'' ifadelerini kullanmıştı. 

HaberVakti

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@