ABD Başkanı Biden'dan, önemli görüşme sonrası ilk açıklama! "Sonuçları yıkıcı olur!"

ABD Başkanı Joe Biden Putin'le görüşmesi ile ilgili Rus muhalif lider Alexei Navalny’e değinerek, 'Navalny’nin ölmesi durumunda sonuçların Rusya için yıkıcı olacağını açıkça belirttim' dedi.

Dünya 16.06.2021 - 20:57 16.06.2021 - 20:57

ABD Başkanı Joe Biden ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında İsviçre'nin Cenevre kentindeki zirve sona erdi. TSİ 14.40 sularında başlayan zirve, yaklaşık 4 saat sürdü.

BIDEN: İNSAN HAKLARI KONUSU HER ZAMAN MASADA OLACAK

Rusya Devlet Başkanı Putin’e 'insan hakları konusundaki endişelerini dile getirdiğini' söyleyen ABD Başkanı Biden 'İnsan hakları konusu her zaman masada olacak' dedi.

"YENİ VE KARMAŞIK SİLAHLARIN YAYILMASINI ÖNLEMEK İÇİN MUTABIK KALDIK"

ABD Başkanı Biden, Putin ile yeni ve karmaşık silahların yayılmasını önlemek için bir stratejik istikrar diyalog mekanizması kurma konusunda mutabık kaldıklarını söyledi.

SEÇİMLERE MÜDAHALE İDDİALARI

ABD Başkanı Biden: “Putin’e demokratik egemenliğimizi ihlal edecek ya da demokratik seçimlerimizin düzenini bozacak girişimleri hoş görmeyeceğimizi söyledim.”

"SONUÇLARI YIKICI OLUR"

ABD Başkanı Joe Biden, Rus muhalif lider Alexei Navalny’e değinerek, “Navalny’nin ölmesi durumunda sonuçların Rusya için yıkıcı olacağını açıkça belirttim” dedi.

Ayrıntılar geliyor..

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@