20 Ekim 2018 Cumartesi gün sonu haberleri

Gündem 20.10.2018 - 22:52 20.10.2018 - 22:52
Suudi Arabistan'dan yeni açıklama
Suudi Arabistan, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi ile ilgili itirafının ardından yeni bir açıklama daha yaptı. Riyad'dan yapılan açıklamada, "Bir şüphelinin Kaşıkçı için İstanbul'a gittiği tespit edildi" ifadelerine yer verildi.

'Cemal için adalet istiyoruz'
Türk Arap Medya Derneği Başkanı Turan Kışlakçı konsolosluk önünde açıklamalarda bulundu. Kışlakçı, "İş burada bitmedi bütün dünyayı harekete geçmeye davet ediyoruz. Cemal için adalet istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Cinayete körler
Suudi Arabistan, dün gece 'Cemal Kaşıkçı'nın Konsolosluk'ta yaşanan arbede sonucu öldüğünü' açıkladı. Dünyanın 'gerçekçi' bulmadığı açıklama akıllarda çok sayıda soru işaretini bırakırken, Arap dünyasının Suudi Arabistan'a 'bağımlı' ülkeleri, her halükarda Kraliyet'in yanında olduklarını vurguladı.

Washington Post: Erdoğan Kaşıkçı olayında önemli bir rol oynadı
Washington Post, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önemli bir anlaşma sağlayıcı haline geldiği değerlendirmesinde bulundu. Gazetede yer alan ifadeler oldukça dikkat çekici: "Hiç kimse petrol zengini monarşiye Başkan Erdoğan kadar baskı yapmadı."

Usta fotoğrafçı Ara Güler'e veda
Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden fotoğraf sanatçısı Ara Güler için Beyoğlu Galatasaray Meydanı’nda tören düzenlendi. Güler’in Türk bayrağına sarılı tabutu, törenin yapılacağı sahneye getirildi. Törene Güler’in çok sayıda seveni katılırken, sevenleri tabutu başında fotoğraf sanatçısını andı. Meydandaki törenin ardından Beyoğlu Üç Horan Ermeni Kilisesi’nde de tören düzenlendi.

Almanya'dan Suudi Arabistan'a kınama
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürüldüğünün açıklanmasının ardından, "Hala hiçbir şey aydınlatılmadı. Olayı şiddetle kınıyoruz. Suudi Arabistan'dan ölümün arka planıyla ilgili saydamlık bekliyoruz" dedi.

Erdoğan: Önceliğimiz üretimi yeniden şaha kaldırmak
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığında açıklamalarda bulundu. Kurdaki dalgalanmaya ilişkin gereken tedbirlerin alındığını belirten Erdoğan, "Mekanizmaları oluşturduk, irtibatları kurduk ve durumu kısa sürede kontrol altına aldık. Önceliğimiz, üretimi, ihracatı, istihdamı yeniden şaha kaldırmaktır." ifadelerini

İstanbul'da trafikte inanılmaz olay
İstanbul Kağıthane’de seyir halinde olan bir otomobile nereden geldiği belli olmayan bir mermi isabet etti. Olayda araç sürücüsü İsrail asıllı Türk vatandaşı ağır yaralandı.

'Trump'ın damadı Kaşıkçı'nın ölümüyle ilgili olabilir'
ABD Temsilciler Meclisi Teksas Vekili Demokrat Joaquin Castro, ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı ve başdanışmanı Jared Kushner'in, 'Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili olabileceğini' iddia etti.

Başlama vuruşu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan
Ziraat Gençlik Festivali kapsamında Diyarbakır Stadyumu’nda oynanan 'şöhretler karması' maçının başlama vuruşunu Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptı. Bakanlar, milletvekilleri ve eski futbolcuların forma giydiği mücadelede İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şık bir gol kaydetti.

Abdullah Avcı'dan Arda Turan yorumu
Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Kayserispor galibiyeti sonrası yaptığı açıklamada kadroda yer bulan ancak oyuna dahil etmediği Arda Turan'la ilgili, "Bugün oyun içinde düşündüm Arda'yı ama oyun ona göre akmadı" ifadelerini kullandı.

Bakanlıktan abonelik uyarısı: Hemen onaylamayın
Ticaret Bakanlığınca, tüketicilerin, telefon hatları üzerinden gerçekleştirilen internet aboneliği kampanyası tanıtımlarıyla karşılaşmaları durumunda, tekliflere "hemen onaylıyorum" şeklinde cevap vermemeleri ve devam eden aboneliklerinin taahhüt sürelerini takip etmeleri uyarısında bulunuldu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@