17/25’e bir gönderme mi? AYM’ye yeni üye kim olacak?

Gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak, AYM'ye seçilecek yeni üye hakkında dikkat çeken sorularda bulunarak 17725 Aralık'a atıfta bulundu.

Dosya 23.12.2020 - 16:48 23.12.2020 - 16:48

Gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, emekli gazetecilerden Sırrı Çağlar’la bir sohbetini aktardı ve 17 Aralık’ta Adalet Bakanlığı’ndaki bir takım atamalara dikkat çeken Çağlar’ın, bir öngörüsünü aktardı ve “Şimdi 25 Aralık'a bakalım. 17 Aralık’ta İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından Yargıtay’a atanan İrfan Fidan, 25  Aralık’ta Anayasa Mahkemesi üyeliğine atanır mı?.'' dedi.

Hatırlanacağı gibi 17 Aralık 2020’de, İstanbul eski Cumhuriyet Başsavcısı Fidan 17/25 Aralık 2013’de yaşanan operasyonu TRT Haber’e anlatmıştı. Olay bir yandan Halkbank’ı ilgilendiriyordu, bir yanı ile MİT’i, bazı bakanları ve hükümete yakın çevreleri ilgilendiriyordu. Tevhid - Selam dava soruşturması kapsamında bir çok kişi hakkında usulsüz dinlemeler yapılmıştır. Operasyonu yöneten savcılar üzerinden operasyonun bir ayağı BAE, öteki ayağı Brezilya'ya kadar uzuyordu. Operasyonda adı geçen bir çok kişi mahkum olurken Muammer Akkaş, Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç ise hala firari.

SİYASET ESOTERİZM VE MATEMATİK

Siyaset son zamanlarda, giderek daha çok matematikle, astronomi ile ilgili, din ve kehanetle ilgili hale geldiğini söyleyen Dilipak, FETÖ’nün bu anlamda esoterik bir örgüt olduğunu söyledi. 17/25’e karşı da Ankara’nın bir nazire yapmak isteyebileceğine işaret etti.

The Economist’in kapaklarında bir takım kehanetlere yer verildiğini söyleyen Dilipak, bu konunun sadece The Economist değil, Holywood’un da yakın takip ve ilgi alanında olduğunu söyledi. Globalistlerin Esoterizmine dayalı gelecek günlerle ilgili bir kehanetine örnek olarak, Global resetle bağlantılı olarak 20 .01. 2020, ardından 02.02.2021 ve 02.02.2022 tarihlerine dikkat çekti ve ekledi: “Geleceği yalnız Allah bilir. Bütün bu iddialar, yorumlar, kehanetler, tahminler, birilerinin planı. Allahınsa bir hükmü var. Galib olacak olan O’dur. İnsanlar bu süreçte yapıp yapmadıkları, söyleyip söylemedikleri ile imtihan oluyorlar!”

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@