1442. yılımızda beklenen müjdeler! Şevki Yılmaz yazdı...

İlahiyatçı hatip Şevki Yılmaz, haftalık olarak yayınladığı köşe yazısında, 1442 Hiciri yeni yılını konu edindi. Yeni yılda Müslümanların bekledikleri müjdeleri maddeler halinde sıralayan Yılmaz, "Hicri 1442. yeni yılımız mübarek olsun. Özlediğimiz ve hasretle beklediğimiz sevgiye, saygıya, barışa, huzura, kardeşliğe, birliğe, dayanışmaya ve yeni müjdelere vesile olsun İnşAllah!" ifadelerini kullandı.

Gündem 24.08.2020 - 12:07 24.08.2020 - 12:07 Bülent Deniz

İlahiyatçı hatip aynı zamanda eski Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, bu hafta yayınlanan makelesinde geçtiğimiz hafta girdiğimiz Hicri 1442 yılında yapılması gereken hamleler ve atılması gereken adımları maddeler halinde sıralarken yapılan ve yapılmaya devam eden çalışmaların şükür ve teşekkürle karşılandığını ifade etti.

Yılmaz, söz konusu yazısında ayrıca, "Hicri 1442. yeni yılımız mübarek olsun. Özlediğimiz ve hasretle beklediğimiz sevgiye, saygıya, barışa, huzura, kardeşliğe, birliğe, dayanışmaya ve yeni müjdelere vesile olsun İnşAllah!" ifadelerini kullanarak yeni yıl için duada bulundu.

İşte Yılmaz'ın o yazısı:

Bizleri insan olarak yaratan, akıl nimetiyle donatan, sayısız nimetlerinin en üstünü Müslümanlardan kılan, kurduğu dünya ve diğer Âlem sofrasında sayısız nimetleriyle yaşatan ve tüm nimetlerinin hesabını hepimize bir nefes yakın olan ölümümüzle başlayan Kabir Hayatımızdan sonra Ahiret ’in büyük buluşma ve duruşma gününde soracak olan Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allah (c.c)’a hamd ve Eşsiz Önderimiz, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehl-î Beyti’ne, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Hocalarımıza, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi Olanlara, Din ve Vatan muhafızı Şehid ve Gazilerimize salat ve selam olsun! 

Hicri 1442. yeni yılımız mübarek olsun. Özlediğimiz ve hasretle beklediğimiz sevgiye, saygıya, barışa, huzura, kardeşliğe, birliğe, dayanışmaya ve yeni müjdelere vesile olsun İnşAllah!

Allah (c.c), bu yılımızı ve yıllarımızı; zelzele, sel, korana gibi musibetlerden, kazalardan ve belalardan muhafaza etsin. Ve her türlü yeryüzü ve gökyüzü afatlarına karşı maddi ve manevi tedbirler almamıza kavli, kalbi ve fiili dualarımızı vesile kılsın!

Darbelerle yasaklanan İnsan Hak ve Hürriyetlerinin önünün İktidarımız tarafından açılması müjdesinin kısmen de olsa gerçekleşmesine çok sevindik elhamdülillah!

İslami tesettürüyle Hâkime, Doktor, Avukat ve Kaymakamlarımızı gördükçe Allahımıza daim hamd ediyoruz!

Okullarımıza Kur’an-ı Kerim, Siyer ve Ahlak derslerinin konulması müjdesinin gerçekleşmesine de hamd ediyoruz!

Deniz, Kara  Hava ve Tren Yolları, Köprüler, Şehir Hastahaneleri, Savunma Sanayi gibi devasa hizmetlerin gerçekleşmesine de seviniyoruz ve takdir ediyoruz!

Dolar ve Faiz Mafyasının saldırılarına tedbir olarak Türkiyemiz öncülüğünde Katar ve Malezya Ülkeleri arasında kurulmasına karar verilen İslami Finans Kurumun müjdesine de çok sevindik elhamdülillah!

Atamız Fatih’in emaneti Ayasofya Camii Kebiri Şerifi’nin zincirlerinin kırılarak açılış müjdesinin gerçekleşmesinden dolayı da Allahımıza daim hamd ediyoruz! Ve başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere İktidarımıza da Milli Muhalefetimize de tüm hayırlı hizmetler için teşekkür ediyoruz!

Yeni Yılımızda da aşağıda ancak bir kısmını özetleyeceğimiz yeni müjdeleri büyük bir iştiyakla bekliyoruz!

-Aile birliğini dağıtarak ve ahlaki değerleri yok ederek Devletimizi çökertmek isteyen Haç-Siyon çevrelerin içimizdeki taşeronları eliyle “Kadına Şiddeti Önleme!” ambalajıyla yutturulan LGBT ahlaksızlığının yayılmasını sağlamak için servis ettirilen “Konstantiniyye Sözleşmesi!”nin iptal edildiğinin müjdesini de İktidarımızdan acilen bekliyoruz!

-Tüm Dünya’yı saran İnsanlığı esir alan Korona Virüs Mikrobunun İlacının bulunduğu müjdesini acilen bekliyoruz! Bu iki müjde ve aşağıdaki diğer müjdeler Akdeniz ve Karadeniz’de bulduğumuz Doğalgaz ve Petrol Müjdesinden çok daha önemlidir!

Atamız Sultan Süleyman’ın “Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi!” dediği gibi, Dünya Sağlık Örgütleri içinde bu İlacı ilk defa Türkiye’nin bulması tüm insanlığa büyük bir müjde ve İktidarımızın büyük bir başarısı olacaktır!

-Korona hastalığına karşı alınan tedbirlerle daha da artan ekonomik sıkıntıların ve işsizliğin önüne geçebilmesinin, dolar ve altın oyunlarının bozulmasının en önemli tedbirlerinden olan ve tüm Virüslerden de tehlikeli mikrop Faiz’li kapitalist ekonomiyi terk ederek üretime ve kar-zarar ortaklığına dayalı Faizsiz  İslami Ekonomiye geçilmesi Müjdesini de bekliyoruz!

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Yorumlar
İsrail'de, aşı karşıtları Başbakan Bennett'in evini bastı!
Adil Öksüz, Erdoğan'a yapılması planlanan suikast girişimini Gülen'e onaylatmış
47 yıl sonra ilk cuma namazı! Kapalı Maraş'ta tarihi anlar...
Gün oldu devran döndü! Mustafa Özer'den Ruşen Çakır'a gönderme...
Casus yazılım skandalı büyüyor! Macron cep telefonunu değiştirdi...
Taliban: Türkiye'nin Afganistan'a girmesine izin vermeyeceğiz
Fahrettin Altun açıkladı: HaberTürk'ü kınıyoruz!
CIA raporundaki şok 'Erbakan' detayı! En büyük problem teşkil eden kişi...
Amerikan Vakfı'nın fonladığı medya kuruluşlarının aldığı rakamlar ortaya çıktı
Türkiye'nin Kıbrıs için sunduğu iki devletli çözüm önerisini ABD reddetti
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
Anket Tümü

Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl

Gelişmelerden Haberdar Olun

@